Płytki kamienne we wnętrzach. Pomysły i sugestie
Płytki kamienne we wnętrzach. Pomysły i sugestie

Płytki kamienne w aranżacjach wnętrz

Płytki kamienne świetnie nadają się do wykładania podłóg. Będą się znakomicie prezentowały zarówno w salonie czy kuchni, jak i w korytarzach czy przedpokojach. Zastosowanie płytek w miejscach, bardziej uczęszczanych to rozwiązanie, które łączy atrakcyjność wizualną tego materiału z jego cechami użytkowymi. Kamień jest bardziej odporny na ścieranie niż większość innych możliwych rodzajów wykończenia podłogi. Bardzo dobrze sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Płytki dobrze przewodzą i magazynują ciepło, więc skutecznie pomogą w zapewnieniu we wnętrzu właściwej temperatury.

Płytki kamienne to również dobry pomysł na wykończenie ścian. Można zdecydować się na obłożenie ścian w przedsionku czy przedpokoju. Zyskamy w ten sposób nie tylko bardzo elegancki wygląd, ale również zabezpieczymy ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Kamień będzie również wyglądał znakomicie na ścianach kuchni. Warto ułożyć go na ścianie nad blatem kuchennym. Ciekawym pomysłem będzie zarówno wykorzystanie tego samego rodzaju kamienia, jak i zestawienie różnych gatunków i barw. Interesujący efekt można też uzyskać, łącząc inne sposoby wykończenia kamienia na blacie i ścianie. Wypolerowany kamień blatu można zestawić np. z płomieniowanymi płytkami.

Bardzo dobrym miejscem na zastosowanie płytek kamiennych są też ściany w salonie. Można zarówno ozdobić tak jedną wybraną ścianę, okładając ją łupkiem czy trawertynem, jak i zdecydować się na wykończenie kamieniem jedynie okolic kominka.

Warto pamiętać, że w przypadku okładzin ściennych nie musimy zbytnio przejmować się cechami użytkowymi konkretnego gatunku. Możemy więc eksperymentować z marmurem, trawertynem czy różnymi piaskowcami i wapieniami. 

Jeśli dom ma więcej kondygnacji, kamień warto wykorzystać również na schodach. Jeśli w budynku mamy schody wylane z betonu obłożenie ich odpowiednimi płytkami nada wnętrzu zdecydowanego charakteru i elegancji.

Płytki kamienne sprawdzą się naturalnie również w łazience. Warto obłożyć nimi te ściany, które mogą ulec łatwemu zachlapaniu, połączymy w ten sposób ładny wygląd pomieszczenia z walorami praktycznymi. Jeśli w łazience zdecydujemy się na zainstalowanie kamiennego blatu, to podobnie jak w kuchni możemy próbować zestawień różnych gatunków i kolorów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl